Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
06 Mayıs 2023 Cumartesi

Aşırı sağcı FPÖ anketlerde birinci sırada

Avusturya’da iktidar koalisyonunun küçük ortağı aşırı sağcı FPÖ, yüzde 28 oy oranı ile kamuoyu anketlerinde birinci sıraya yükseldi.

Ankete katılanların yüzde 18’i, FPÖ lideri Herbert Kickl’ı federal şansölye olarak görmek istiyor. Lazarsfeld Derneği tarafından ÖSTERREICH medya grubu adına yapılan ankete göre, bu pazar seçim olsa, FPÖ yüzde 28 oyla birinci oluyor. FPÖ’yü, yüzde 25 oyla Sosyal Demokrat Parti takip ediyor. 

İktidarın büyük ortağı ÖVP ise son haftalarda anketlerde oy kaybediyor; ankete göre parti, yüzde 21 oyla üçüncü sıraya düştü. ÖVP’li Başbakan Karl Nehammer’in başbakanlığa devam etmesini isteyenlerin oranı da, yüzde 16 ile FPÖ liderinin başbakan olmasını isteyenlerin oranından düşük. 

Geri Dön 06 Mayıs 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN