Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Ekim 2023 Pazartesi

Aşırı sağcı eski siyasetçi Taliban'la görüştü

Aşırı sağcı eski FPÖ milletvekili Andreas Mölzer, Taliban'la yaptığı görüşmenin görüntülerini paylaşması tepki çekti.

Avusturya'da, aşırı sağcı FPÖ'nün eski Avrupa Parlamentosu milletvekili Andreas Mölzer, geçen hafta Afganistan'da Taliban geçici hükûmetinin Dışişleri Bakan Vekili Emirhan Muttaki ile yaptığı görüşmeye ilişkin görüntülerin sosyal medyada paylaşılması sonrasında tartışma yarattı. Afganistan'da Taliban yetkilileriyle yaptığı bu görüşme, parti lideri Herbert Kickl, sivil toplum kuruluşları ve sosyal medya kullanıcıları tarafından eleştirildi.

Kickl, bu ziyareti 'inanılmaz bir aptallık' olarak değerlendirdi ve partiye zarar vereceğini düşündüğünü ifade etti.

Aşırı sağ karşıtı sivil toplum kuruluşları ise Mölzer'in ve yanındaki eski milletvekilinin, Muttaki ile yaptığı görüşmenin Taliban'ı meşrulaştırdığını savundu.

Mölzer: Kickl'in tepkileri abartılı

Andreas Mölzer, Afganistan ziyaretinin, FPÖ ile bir ilgisinin olmadığını ve sadece sahadaki gelişmeleri izlemek amacıyla gerçekleştirildiğini söyledi. Mölzer, FPÖ lideri Kickl'in tepkilerinin abartılı olduğunu ifade etti.

Ayrıca Mölzer, daha önce benzer ziyaretler yaptığını söyledi. Taliban ile yaptığı görüşmenin detaylarını paylaşmayan Mölzer, Taliban'ın ülkede güvenliği sağlama konusundaki görüşlerini öğrendiğini iddia etti.

Mölzer'in bu açıklamaları da ülkede eleştiriye neden oldu. Birçok medya organı, onu Taliban'ı savunmakla suçladı.

Geri Dön 02 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN