Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Ocak 2024 Pazartesi

Aşırı sağa karşı 50 bin kişi sokakta

Ulusal Meclis binası önünde yaklaşık 50 bin aşırı sağ karşıtı kişi, "Irkçılık ve aşırı sağa karşı demokrasiyi savun" adlı gösteride bir araya geldi.

Göstericiler, "Irkçılığa hayır", "Aşırı sağ ile arana mesafe koy", "Nefret düşünce değildir" yazılı pankartlar taşıdı. Almanya'da başlayan aşırı sağ karşıtı gösterilerin Viyana ve diğer kentlerde devam edeceğini belirten konuşmacılar, Avrupa'dan kimsenin gönderilmeyeceğini ve aşırı sağcıların toplumları ayrıştırmasına izin verilmeyeceğini vurguladı.

Filistin'e destek verildi

Gösteriye Filistin yanlısı bir grup da katılarak Filistin bayrakları ve "Filistinlilerin hayatı önemlidir" yazılı pankartlarla destek verdi.

Sanatçılar, gösteriyi şarkılarıyla süsleyerek aşırı sağa tepkilerini dile getirdi. Potsdam kentindeki aşırı sağcı ve ırkçı oluşumların gizli toplantısı ve Almanya'daki göçmenlerin üçüncü bir ülkeye sınır dışı edilmesi planlarına dair çıkan haberlerin ardından ülke genelinde aşırı sağ karşıtı gösteriler artmıştı.

Geri Dön 29 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN