Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Nisan 2023 Salı

Aşı oranı düştükçe FPÖ'nün oyu arttı

Salzburg eyalet seçimlerinde, aşı oranının düşük olduğu bölgelerde aşırı sağcı FPÖ'nün oy oranının yükseldiği gözlendi.

Avusturya’nın Salzburg eyaletinde 23 Nisan Pazar günü yapılan seçimlerde, bölgelerdeki aşı oranlarının oy dağılımına etkisi dikkat çekti. Aşılanma oranının düşük olduğu bölgelerde, aşırı sağcı FPÖ’nün daha çok oy aldığı gözlemlendi. 

FPÖ, eyaletteki 118 bölgenin 31’inde en çok oy alan parti oldu. Bu bölgelerde aşılanma oranı da düşük. Eyalette aşılanma oranının yüzde 50,7 ile en düşük olduğu Krispl bölgesinde, FPÖ oylarını yüzde 16 artırarak yüzde 37 oy aldı.

Seçimlerde, ÖVP yüzde 28,9 oyla birinci, FPÖ yüzde 18,5 oyla ikinci oldu. Bir önceki seçimlerde yüzde 0,4 oy alan Avusturya Komünist Partisi (KPÖ) ise, beklenmedik bir şekilde bu seçimlerde oyunu yüzde 11,7'ye çıkardı. Salzburg kentinde ise KPÖ, yüzde 21,5 oyla FPÖ’yü geçerek ikinci oldu. 

Geri Dön 25 Nisan 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN