Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Haziran 2023 Cuma

Araştırma: Bebekler benmerkezci değil

Viyanalı bilim insanları tarafından yürütülen araştırmaya göre, bebekler, daha önceden zannedildiği gibi dünyanın kendilerinin etrafından döndüğünü düşünmüyor. Aksine, başkalarının algısına daha çok güveniyorlar. 

Araştırmacılar, sekiz aylık 32 bebek arasında yaptıkları deneyde, bebeklere küçük bir topun, ekranın sağ ve sol taraflarındaki bir tahtanın arkasına gizlendiği videolar izletti. Bebeklerin, top aniden gözden kaybolunca şaşırdığı ve topun geri gelmesini beklediği gözlemlendi. Araştırmacılar, deneyin bir sonraki adımında, bebeklere yetişkinlerin de dahil olduğunu benzer bir video izletti. Bu videoda, yetişkin, sağ taraftaki tahtanın arkasına giden topu sol taraftan çıkardı. Bebekler, durum daha gerçek dışı olsa da, buna önceki videoya şaşırdıkları kadar şaşırmadılar. 

Uzmanlara göre bu, bebeklerin, kendi algılarından ziyade yaşça büyük kişilerin algısına güvendiği anlamına geliyor. Ancak bu eğilim, on ikinci aydan itibaren kayboluyor. 

Geri Dön 09 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN