Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Eylül 2023 Cumartesi

AB'den Avusturya'ya: Putin'in savaşını finanse ediyorsunuz

Avusturya'nın Rusya'dan gaz ithalatına devam etmesine tepki gösteren bir AB yetkilisi, "Aman Tanrım, Putin'in savaşını finanse ediyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Avusturya, diğer Batı ülkelerinin Ukrayna savaşı nedeniyle Rusya'dan gaz tedarikini durdurduğu bir dönemde hala bu tedarikten vazgeçmiş değil. Bu durumu eleştiren AB yetkilisi Martin Selmayr, Viyana'da bir etkinlik sırasında durumu eleştirdi.

Selmayr, Avusturya'nın gaz ithalatının hala yüzde 55'inin Rusya'dan geldiğini belirtti ve "Bu beni şaşırtıyor, çünkü Rusya'ya her gün gaz faturasıyla birlikte kan parası da gönderiliyor" dedi.

AB raporuna göre, Avusturya'nın Rus gazından ayrılma konusundaki planları yetersiz. Ülkenin henüz Rus gazından tamamen vazgeçmeyi amaçlayan kısa vadeli bir planı bulunmuyor.

Avusturya Enerji Bakanı Leonore Gewessler, nisan ayında Rus gazını aşamalı olarak sonlandırmayı planladıklarını açıklamıştı. Gewessler, enerji tedarikçilerini Rusya dışından gaz tedariki ve depolama konularında daha fazla sorumluluk almaya çağırdı.

Bu plana göre Avusturya, Norveç ve Romanya gibi ülkelerden gaz alımını artıracak ve enerji tedarikini daha çeşitlendirecek.

Geri Dön 09 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN