Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Ocak 2024 Salı

84 bin fotoğrafsız e-kart engellendi

Avusturya’da, 84 bin sigortalının e-kartları, fotoğrafsız olmaları nedeniyle bloke edildi.

Avusturya’da Sosyal Sigorta Kurumları Konferansı Başkanı Peter Lehner, 84 bin sigortalının e-kartının fotoğrafsız olması nedeniyle bloke edildiğini duyurdu. Lehner ülke genelinde sigortalıların yüzde 99,1’inin güncel e-kartlarına sahip olduğunu açıkladı.

Bununla birlikte, sağlık hizmetlerinden yararlanmak için kartların fotoğrafsız dahi olsa kullanılabileceği açıklandı. Ancak en geç 150 iş günü içinde değiştirilmesi gerektiği bildirildi. 150 günlük geçiş süresini aşanların, sağlık kurumlarına başvuru yaptıklarına dair bir belge ile gitmeleri gerektiği açıklandı.

150 günlük geçiş sürecinde elektronik reçetelerin, 12 haneli reçete kodu, QR kodu ya da eczaneden alınacak çıktı ile hazırlanacağı belirtildi.

Geri Dön 16 Ocak 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN