Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Ocak 2023 Salı

600’den fazla ilaç raflarda yok!

Avusturya’da art arda gelen korona, grip ve RSV salgınlarına Asya ülkelerinden tedarik edilen ilaçlarda sorun yaşanması da eklenince kriz kaçınılmaz oldu.

600’den fazla ilaç raflarda yok!

İlaç tedariğinde yaşanan sorunlar nedeniyle 610’dan fazla ilaç eczanelerde bulunamıyor. Bu sayı, aralık ortasında 500 civarındaydı. Arz sorunun yaşanan ilaçların başında özellikle çocukların kullanımına uygun antibiyotik, ağrı kesici ve ateş düşürücüler geliyor. 

İlaç Endüstrisi Birliği Pharmig Genel Sekreteri Alexander Herzog, ilaç kıtlığına karşı ilaç fiyatlarının enflasyona paralel biçimde yükseltilmesi önerisinde bulundu. Herzog, Avusturya’da ilaç fiyatlarının 20 yıla yakın zamandır neredeyse aynı seviyede kaldığını belirtti. Uzmanlar, ayrıca ilaç üretiminde Asya ülkelerine bağımlılıktan kurtulmanın gerekliliği konusunda hemfikir. Ancak üretimi tamamen Avrupa’ya taşımanın da gerçekçi olmadığı düşünülüyor. 

Geri Dön 24 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN