Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Maliye Bakanı: Almanya'da çok az çalışılıyor - 18 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Mart 2024 Çarşamba

26 binden fazla mülteci iş arıyor

Avusturya İş ve İşçi Bulma Kurumu, mülteci statüsü kabul edilmiş 42 binden fazla kişinin işsiz olduğunu, 26 bin 407 kişinin ise iş aradığını bildirdi.

Çalışma ve Ekonomi Bakanlığı, mültecilerin iş piyasalarına entegrasyonunu teşvik etmek için 75 milyon avro bütçe ayrıldığı duyurmuştu. Söz konusu fon dil ve meslek eğitimlerini de kapsadığı belirtilmişti.

Aralık 2023 verilerine, göre, sığınma hakları kabul edilen ancak çalışmayan topluluklar arasında 23 bin 800 kişi ile Suriyeliler ilk sırada yer alıyor. İkinci sırada 8 bin 900 kişi ile Afganistanlılar, üçüncü sırada 2 bin 500 kişi ile Ruslar, dördüncü sırada 1.900 kişi ile Somaliler bulunuyor.

Geri Dön 06 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN