Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Mayıs 2023 Çarşamba

2022 yılında Müslümanlara yönelik 1.321 saldırı kaydedildi

2022 Müslüman Karşıtı Irkçılık Raporu’na göre, Avusturya’da 2022 yılında Müslümanlara karşı düzenlenen saldırılar, bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 30 artarak 1.321’e yükseldi. 

Saldırıların yüzde 80’inden fazlası dijital platformlarda meydana geldi. 

Avusturya Müslümanlar için Dokümantasyon ve Danışmanlık Merkezi tarafından hazırlanan raporda, dijital platformlarda Müslümanlara yönelik nefret söylemlerinin rekor seviyede olduğu vurgulandı. Verilere göre, saldırıların yüzde 81’i dijital platformlarda, yüzde 39’u halka açık yerlerde, yüzde 16’sı ise eğitim sektöründe yaşandı. 

Başkent Viyana’da geçtiğimiz yıl 112 vakada, üzerlerine tükürülmesi, yüzlerine tokat atılması, başörtülerinin yırtılması gibi Müslümanlara yönelik doğrudan saldırılar kaydedildi. 

Yetkililer, 700 bini aşkın Müslümanın yaşadığı Avusturya’da, Müslüman karşıtı ırkçılığın normalleştirildiğine, ve İslamofobinin siyasetçiler tarafından yok sayıldığına dikkat çekti. 

İçişleri Bakanı Gerhard Karner, araştırma sonuçlarına ilişkin açıklamasında, verilere dair ‘şaşkınlığını’ ifade etti, polis memurlarının görevlerini kötüye kullandığı durumlara karşı ihbar büroları bulunduğunu hatırlattı. 

Geri Dön 24 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN