Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Mart 2023 Perşembe

200 avro kira yardımı

Avusturya’da hükûmet, ihtiyaç sahiplerine bir defaya mahsus ortalama 200 avro kira yardımı yapılacağını duyurdu. Kiralarda fiyat freni uygulaması ise reddedildi.

Avusturya’da kira endekslerinin (Richtwertmieten) 1 Nisan itibarıyla artmasıyla, kiralara ortalama yüzde 8,6  zam gelmesi bekleniyor. İktidar koalisyonunun küçük ortağı Yeşiller, kira artışlarını hafifletmek için kiralara fiyat freni getirilmesini talep ediyordu, ancak ÖVP buna karşıydı. Hükûmet, fiyat freni yerine ihtiyaç sahiplerine bir defalık kira yardımı yapılması konusunda uzlaştı. 

Yardımdan yaklaşık 1 milyon alt ve orta gelirli hanenin yararlanması bekleniyor. Ayrıca, kirasını ödeyemediği için tahliye edilme riskiyle karşı karşıya olan hanelere yardım etmek için 25 milyon avro bütçe ayrıldığı belirtildi. 

Geri Dön 23 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN