Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Mayıs 2023 Pazartesi

110 yaşındaki kürekli vapur hurda olmaktan kurtuldu

Konstanz Gölü'ndeki son yolcu gemisi Hohentwiel, 110. doğum gününü kutladı. Kürekli vapur, iki makinist tarafından sökülüp yeniden şekillendirildi. Böylece hurdaya çıkmaktan kurtuldu.

280 bin kilometre yol kat eden bu kürekli vapur, yıldönümü için genel bir revizyondan geçirildi. Makine dairesindeki çalışmalar sırasında 110 yıllık buhar makinesi yeniden şekillendirildi. Hohentwiel'in eski kaptanı ve kurtarıcısı Reinhard Kloser, geminin tekrar çalışır hale getirilebileceğine kimsenin inanmadığını söylüyor. 

Gemi 1960'larda hurdaya çıkarılmaktan kurtuldu ve kulüp binası ve restoran olarak hizmet vermek üzere Bregenz'e taşındı. Daha sonra 1986'da yeniden yüzdürüldü ve ikinci ilk seferi 1990'da gerçekleşti.

280 bin kilometre yol kat etmesi, Ekvator’un etrafında 7 kez dolaşması anlamına geliyor. Dünyanın en şişkin yerinden, yani tam ortasından geçen Ekvator çizgisinin uzunluğu 40 bin 76 kilometre.

 

Geri Dön 08 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN