Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Ocak 2024 Cuma

10 kişiden 1’inin silahı var, yarısı bile ruhsatlı değil

Avusturya'da bireysel silahlanma arttı. Her 10 kişiden 1'inin silahı var. Silah sahiplerinin yalnızca yüzde 43'ü silah ruhsatına sahip.

Avusturya’da yapılan bir araştırma, ülke genelinde silahlanmanın arttığını ortaya koydu. Araştırma şirketi Marketagent’in araştırmalarına göre, Avusturya’da her on kişiden birinin evinde silah bulunuyor.

Her üç silah sahibinden birinin tabancası ya da tüfeği bulunurken, üçte biri yılda beş defa bu aletleri kullandığını belirtiyor. Silah sahiplerinin yüzde 80’i kendilerini acil bir durumda silah kullanabilecek yetenekte görürken, yüzde 18’inin herhangi bir silah eğitimi ya da atış poligonunda talimi bulunmuyor.

Silah sahiplerinin yalnızca yüzde 43'ünün silah ruhsatı bulunuyor.

Nüfusun üçte biri ise bireysel silahlanmaya meşru müdafaa hakkını gerekçe göstererek destek veriyor. Kadınlar; cinayet, istismar gibi olaylar için, erkekler ise ailelerini korumak için silaha ihtiyaç duyduğunu belirtiyor.

Ülkedeki her beş kişiden biri yasal yollarla silah almanın çok zor olduğunu ifade ediyor.

Geri Dön 12 Ocak 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN