Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Mart 2024 Cuma

10 erkek çocuğundan 1’i cinsel şiddet mağduru

Viyana’da düzenlenen 'Bak ve Dinle' isimli bir konferansta, Avusturya’da her 10 erkek çocuğundan 1'inin cinsel şiddete maruz kaldığı bildirildi.

Uzmanlar, erkeklere yönelik farkındalığın yetersiz olduğuna dikkat çekerek, konunun büyük bir tabu olarak kaldığını belirttiler. Hükûmete, destek hizmetlerinin artırılması çağrısında bulundular. Hekimler, cinsel şiddet olaylarının uzun süreli etkileri olduğunu vurgulayarak istismar olaylarının travma sonrası stres bozukluğuna neden olduğunun altını çizdiler.

Viyana Çocuk Esirgeme Kurumu’nun araştırmalarında da geçtiğimiz yıllarda evlat edinilen çocuklarının yüzde 60’ının şiddete maruz kaldığı ortaya çıkmıştı.

Geri Dön 01 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN