Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Şubat 2023 Pazartesi

Zorunlu askerlik tartışması sürüyor

Almanya’da, 2011 yılında askıya alınan zorunlu askerlik yeniden gündemde. FDP buna karşı çıkıyor. Parti, tartışmayı yeniden gündemine alacak.

Tagesschau’nun haberine göre FDP, bugün düzenleyeceği Parti Başkanlık Divanı’nda zorunlu askerlik tartışmasını tekrardan gündeme getirecek. Uygulamaya tartışmaların başından beri karşı olan partinin görüşmede, zorunlu askerlik yerine Bundeswehr’deki yedek kuvvetlerin güçlendirilmesini ya da gönüllü olarak sivil vatandaşlarında katılabilecekleri tatbikat ve hizmetleri önereceği düşünülüyor. 

Almanya’da zorunlu askerlik 2011 yılında askıya alınmıştı. Ancak Ukrayna Rusya savaşının başlamasının ardından konu yeniden gündeme geldi. Şansölye Olaf Scholz ve Savunma Bakanı Boris Pistorius zorunlu askerlik uygulamasını desteklemediklerini açıkça dile getirdi. 

Geri Dön 27 Şubat 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN