Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Şubat 2023 Cuma

Zorunlu askerlik tartışması sürüyor

Alman Ordusu Bundeswehr’e bağlı Yedek Kuvvetler Derneği ulusal güvenlik için asker sayısının artırılması gerektiğini savunuyor. Yapılan araştırmalar sonucunda ise ülkede her iki kişiden birinin zorunlu askerliğe karşı olduğu ortaya çıktı.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi dünyanın gündeminden düşmezken Almanya’da ise bir tartışmaya daha neden oldu. Ülkede ‘zorunlu askerlik’ konusu yeniden gündeme geldi.

Alman Ordusu Bundeswehr’e bağlı Yedek Kuvvetler Derneği ulusal güvenlik için asker sayısının artırılması gerektiğini savundu. Dernek Başkanı Patrick Sensburg, NOZ’e verdiği röportajda, ulusal savunma için orduda 350 bini aktif, 1,2 milyon yedek asker olması gerektiğini söyleyerek “Orduda personel ve malzeme krizi yaşanıyor. Zorunlu askerlik yeniden hayata geçirilmek zorunda” ifadelerini kullandı. 

Ordu Başmüfettişi Eberhard Zorn ise “Modası geçmiş uygulamaları yeniden hayata geçirmek anlamsız” diye konuştu.

Almanların yarısı zorunlu askerliğe karşı

Katar Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan son anketlerde Almanya’da her iki kişiden birinin zorunlu askerliğe karşı olduğu ortaya çıktı. Yougov tarafından Alman Basın Ajansı adına yapılan ankete katılan her 10 kişiden biri ise, Almanya’da bir savaş olması durumunda 'gönüllü asker' olarak cepheye gitmek istediğini söyledi.

Almanya'da zorunlu askerlik 2011 yılında 55 yılın ardından CSU’lu eski Savunma Bakanı Karl-Theodor zu Guttenberg tarafından kaldırılmıştı. 

Geri Dön 17 Şubat 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN