Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
15 Mayıs 2023 Pazartesi

Zelenskiy Berlin’e geldi: Rus topraklarına saldırmıyoruz, topraklarımızı savunuyoruz

Ukrayna Devlet Başkanı Volodomir Zelenskiy, savaşın başından bu yana ilk kez Almanya'ya geldi. Zelenskiy, "Rus topraklarına saldırmıyoruz. Meşru topraklarımızı kurtarıyoruz" dedi.

Zelenskiy Berlin’e geldi: Rus topraklarına saldırmıyoruz, topraklarımızı savunuyoruz

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Şubat 2022’de Rusya-Ukrayna savaşının başlamasından bu yana ilk defa Almanya’yı ziyaret etti. Zelenskiy ile Berlin’de bir araya gelen Başbakan Olaf Scholz, Ukrayna’ya 2,7 milyar avroluk ek askeri destek sözü verdi.

Başkent Berlin’de Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ve Başbakan Olaf Scholz’la bir araya gelen Zelenskiy, düzenlenen ortak basın toplantısında Ukrayna'nın Rus topraklarına saldırıp saldırmayacağına ilişkin soruya "Rus topraklarına saldırmıyoruz. Bunu yapacak ne zamanımız var, ne de gücümüz. Biz meşru topraklarımızı kurtarıyoruz" şeklinde yanıt verdi. 

Zelenskiy, ayrıca Rus işgaline karşı Ukrayna halkına yardımları için Almanya’ya teşekkür etti, ve Ukrayna’nın savaş uçağı talebi konusunda Almanya hükümetinden destek talep etti. Başbakan Scholz, Ukrayna ile bir savaş uçağı koalisyonu ihtimaline dair yorum yapmaktan kaçınarak, şu ana kadar yapılan yardımların değerinin 17 milyar avroyu bulduğunu vurguladı. 

2,7 milyar avro tutarında ek silah yardımı

Başbakan Scholz, "Ukrayna’yı gerektiği sürece, ihtiyaç duydukları şekilde desteklemeye devam edeceğiz" taahhüdünde bulundu ve hükûmetinin Ukrayna’ya 2,7 milyar tutarında ek askeri yardımda bulunacağını kaydetti. Almanya hükûmetinin yollayacağı ek yardımlar arasında, başta hava savunma sistemleri, tanklar ve mühimmat olmak üzere birçok askeri malzeme yer alıyor. 

Geri Dön 15 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN