Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Şubat 2024 Cumartesi

Zelenskiy Berlin'de

Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, güvenlik alanında işbirliğini artırmak üzere bir anlaşma imzaladılar.

Bu gelişme, Rusya-Ukrayna Savaşı'nın ikinci yılına yaklaşılırken gerçekleşti. Scholz, bu süreçte Rusya'nın hedeflerine ulaşamadığını ve Ukrayna'nın işgal edilen toprakların yarısından fazlasını geri aldığını belirtti. Almanya'nın Ukrayna'ya toplamda 28 milyar avro destek sağladığını ve ek olarak 1,1 milyar avroluk bir askeri destek paketi sunma kararı aldığını ifade etti.

Scholz, bu anlaşmayla tarihi bir adım atıldığını, Almanya'nın Ukrayna'yı Rus saldırılarına karşı savunmada desteklemeye devam edeceğini vurguladı. Ayrıca, ABD Kongresi'ne Ukrayna'ya mali ve askeri destek verilmesi çağrısında bulundu. Zelenskiy, Almanya'nın sağladığı destek için teşekkür ederek, bu dönemde alınan 1,1 milyar avroluk askeri desteğin önemini ve diğer ülkelerin desteğinin azaldığı bir dönemde Almanya'nın desteğinin hayati önem taşıdığını belirtti. İmzalanan güvenlik anlaşmasını bugüne kadarki en değerli ve en güçlü anlaşma olarak değerlendirdi.

Geri Dön 17 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN