Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Mayıs 2023 Çarşamba

Zamlardan önce emekli maaşı tartışması

Almanya’da 1 Temmuz itibarıyla gelecek olan emekli zammından önce emekli maaşları tartışma konusu oldu. Sol Partili Milletvekili Sören Pellmann, Almanya’nın emekli maaşlarını Avusturya’daki emekli maaşlarıyla kıyasladı.

Federal Çalışma Bakanlığı’nın Sol Parti’nin soru önergesi üzerine paylaştığı verilerinde, Almanya’da, 40 yıl boyunca çalışmış bir kişinin ortalama emekli maaşının 1.370 avro olduğu görüldü. İstatistiklerde, batı ve doğu eyaletleri arasındaki gelir farkı ise dikkat çekti. 

2021 yılı raporlarına göre, emekli aylığı batı eyaletlerinde 1.423 avroyken, doğuda 1.255 avro olarak kayıtlara geçti. Emekli maaşlarının en yüksek olduğu eyalet 1.488 avroyla Saarland olurken, en düşük oranlar 1.226 avroyla Thüringen olarak belirlendi. 

Avusturya’daki maaşlar 800 avro fazla

Sol Partili Milletvekili Sören Pellmann, konuya ilişkin olarak RND’ye verdiği demeçte, Avusturya’daki emeklilerin, Almanya’dakilerden 800 avro fazla maaş aldığına dikkat çekti. Alman işgücü piyasasında eyaletler arasında önemli bir ücret farkı olduğunu vurgulayan Pellman, “Ülke genelinde ücretleri yükseltirsek, emeklilikteki açığı kapatabiliriz” diye konuştu.

Geri Dön 10 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN