Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Ekim 2022 Çarşamba

Zamlar tüketiciye yansıdı

Almanya’da süpermarketler bu hafta başında fiyatlarını daha da artırdı. Dün itibarıyla indirimli süpermarket zincirlerinde şekere yaklaşık yüzde 65 zam geldi.

Almanya’da süpermarketler bu hafta başında fiyatlarını daha da artırdı. FOCUS’un yaptığı fiyat karşılaştırmasına göre; 4 Ekim'den itibaren tüm indirimli süpermarket zincirlerinde (Aldi Nord, Aldi Süd, Penny, Lidl veya Netto) şeker fiyatları yüzde 65 (yaklaşık 50 sent) zamlandı. Tüketiciler, geçen hafta 79 sente 1 kilogram şeker alabilirken, bugünden itibaren en ucuz şekeri kilosu 1,29 sentten almak zorunda kaldı. 

Aynı şekilde diğer ürünlerde de ciddi fiyat artışları etiketlere yansıdı. Örnekse kahve kreması yüzde 30, ketçap yüzde 50, bal yüzde 30 zamlandı.

Geri Dön 05 Ekim 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN