Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Şubat 2024 Cumartesi

Z kuşağının yarısı işini değiştirmek istiyor

Yapılan araştırmalar, 18-29 yaş arasındaki gençlerin, yani Z kuşağının yarısının işini değiştirmeyi istediğini ortaya koydu.

Z Kuşağı, iş hayatında sabitlik yerine değişimi ve esnekliği tercih eden bir yaklaşım sergiliyor. Forsa araştırma şirketinin sosyal iş ağı Xing için gerçekleştirdiği ankete göre, 18-29 yaş arasındaki gençlerin yarısı mevcut işlerini değiştirmeyi düşünüyor. Almanya, Avusturya ve İsviçre'nin Almanca konuşulan bölgelerinde yapılan bu anket, gençlerin yaklaşık üçte birinin (yüzde 28) mevcut işverenleriyle en fazla iki yıl çalışmayı planladığını gösteriyor. Ayrıca, Z kuşağının beşte biri işlerinden memnun değil.

Xing İşgücü Piyasası Uzmanı Julian Stahl, Z kuşağının aktif olarak iş arayan, iyi eğitimli ve çalışma pazarında kendine güvenen bir yapıda olduğunu belirtiyor. Z kuşağının yüzde 93'ü işini kaybetme endişesi taşımıyor ve enflasyon ile azalan satın alma gücü koşullarında kimin daha iyi maaş ve koşullar sunduğunu değerlendiriyor. Araştırma, 30 yaş altı çalışanların yüzde 60'ının daha iyi maaş teklifleri için iş değiştirebileceğini ortaya koyuyor.

Z kuşağı, maaşın yanı sıra işte takdirin sorumluluk ve gelişim fırsatları gibi faktörlerle de ölçülmesini bekliyor. Esnek çalışma saatleri, evden çalışma imkanları ve dört gün çalışma haftası gibi esnek çalışma modelleri, 30 yaşın altındaki katılımcıların yarısından fazlası tarafından çekici bulunuyor. Bu bulgular, Z kuşağının iş hayatındaki beklenti ve önceliklerinin, önceki kuşaklardan önemli ölçüde farklı olduğunu gösteriyor.

Geri Dön 24 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN