Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Haziran 2024 Cumartesi

Z kuşağının üçte ikisi 'yeşil iş' arıyor

Z kuşağı, iklim konusunda en bilinçli nesil olarak kabul ediliyor. Ankete katılanların neredeyse üçte ikisi, önümüzdeki beş yıl içinde 'yeşil bir işe' sahip olmak istediklerini belirtti.

LinkedIn iş ağı tarafından yapılan bir değerlendirme, Z Kuşağı'nın emisyon ölçümü, güneş ve rüzgar enerjisi veya elektrikli araç üretimi gibi alanlarda çalışmak istediğini gösteriyor.

Ocak 2016 ile Mart 2024 arasında LinkedIn’i kullanan 1 milyardan fazla kişi ve 65 milyon şirketten gelen verilerin analizine göre, Z kuşağının üçte ikisi 'yeşil bir iş' hayali kuruyor. Ancak genç kuşaktan sadece 20 kişiden biri bu tür becerilere sahip. Bu beceriler arasında karbon emisyonlarının ölçülmesi, güneş, rüzgar ve elektrikli araç projeleri, atıkların azaltılması ve su kalitesinin korunması yer alıyor.

Z kuşağı, bu alanda becerilerden yoksun olsa da, yüzde 63'ü en büyük engelin mevcut fırsatların eksikliği olduğunu düşünüyor. LinkedIn, 'yeşil beceri' açığının, hükûmetlerin ve şirketlerin iklim hedeflerine ulaşmasını zorlaştırabileceği konusunda uyardı.

LinkedIn uzmanları, Z kuşağının öğrenmeye açık ve hevesli olduğunu belirterek, işverenlere iklim hedeflerini işe alım planlarıyla uyumlu hale getirmelerini ve çalışanlarına işyerinde öğretebilecekleri yeşil becerileri belirlemelerini önerdi. Z kuşağının 2030 yılına kadar küresel işgücünün yüzde 30'unu oluşturması bekleniyor.

Geri Dön 22 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN