Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Haziran 2024 Perşembe

Yüzlerce STK'den Scholz'a açık mektup

20 Haziran Dünya Mülteci Günü öncesi, Almanya Başbakanı Olaf Scholz'a yönelik mektup kaleme alan 300'e yakın STK, iltica süreçlerinin yurt dışında gerçekleştirilmesi planına tepki gösterdi.

Almanya'da 300'e yakın sivil toplum kuruluşu ve inisiyatif, Başbakan Olaf Scholz ve eyalet başkanlarına yönelik yazdıkları açık mektupta, iltica süreçlerinin yurt dışında gerçekleştirilmemesi çağrısında bulundu. Dün kamuoyuna duyurulan açık mektupta, sığınma hakkının temel bir insan hakkı olduğu ve mültecilerin kabulü ile topluma entegrasyonunun ancak ortak bir anlayış ve siyasi kararlılıkla sağlanabileceği savunuldu.

"İltica süreçlerinin Almanya dışında yürütülmesi pratikte etkili olmaz"

Mektup, Scholz ve eyalet başkanlarının bugün yapacakları (20 Haziran Dünya Mülteciler Günü) göç ve sığınma konularını görüşecekleri toplantı öncesinde yayımlandı. Açık mektupta, Scholz ve eyalet başkanları, mültecilerin korunmasının üçüncü ülkelere devredilmesi fikrini gündeme getirmekle eleştirildi. Mektupta, iltica süreçlerinin Almanya dışında yürütülmesinin pratikte etkili olmayacağı ve yüksek maliyetli olacağı belirtilirken, bu planların insan hakları ihlallerine neden olabileceği vurgulandı. Ayrıca, mülteciler arasında büyük korkuya yol açacağı ve kendine zarar verme riskini artıracağı ifade edildi.

Mektubun imzacıları

Mektubu imzalayanlar arasında Sınır Tanımayan Doktorlar, Uluslararası Af Örgütü, Oxfam, Misereor, Bread for the World, Caritas ve Diakonie gibi birçok kuruluş bulunuyor. Katolik Kilisesi'nin mültecilerden sorumlu piskoposu Stefan Heße de bu plana karşı çıktı. Heße, Avrupa'da mültecilerin korunmasının büyük ölçüde kıta dışına devredilmesine yönelik tartışmaların hoş karşılanmadığını belirterek, mültecilere daha insancıl yaklaşılması gerektiğini söyledi. "Mülteci politikasına ilişkin tartışmaların korku yerine Avrupa dayanışmasıyla yönlendirilmesini umuyorum" ifadelerini kullandı.

Geri Dön 20 Haziran 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN