Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Nisan 2024 Cuma

Yüzlerce polise aşırı sağ soruşturması

Almanya'da emniyet teşkilatında görev yapan 400'den fazla polis memuru, aşırı sağ görüşlere sahip oldukları şüphesiyle soruşturma altına alındı.

Stern ve RTL'nin 16 eyaletin içişleri bakanlıklarından topladığı bilgilere dayanarak yaptığı araştırmaya göre, bu polis memurları aşırı sağ görüşlere sahip olmak ya da komplo teorileri üretmekle suçlanıyor. Araştırmada, Berlin, Mecklenburg-Vorpommern, Bremen ve Thüringen'den güncel veriler elde edilemediği için gerçek sayının daha da yüksek olabileceği belirtiliyor.

Kuzey Ren-Vestfalya İçişleri Bakanı Herbert Reul, aşırı sağcı görüşlere sahip polis memurlarının demokrasi ve hukukun üstünlüğü için büyük bir tehdit oluşturduğunu ifade etti ve bu tür kişilerin polislik mesleğine başvurmamaları gerektiğini vurguladı. Alman Federal Meclisi federal polis komiseri Uli Grötsch, aşırı sağcıların polisi istikrarsızlaştırmaya çalıştığına dikkat çekerek, bu durumun büyük bir tehdit potansiyeli taşıdığını belirtti.

RND'ye konuşan Yeşiller Partisi'nden Irene Mihalic ise, anayasa karşıtı tutumlara sahip kişilerin devleti temsil etmesinin ve silahlara veya vatandaşların verilerine erişiminin bulunmasının çok sorunlu olduğunu ifade etti. Mihalic, devletin kendisini temsil eden anayasa düşmanlarına tolerans göstermemesi gerektiğini vurguladı.

Geri Dön 05 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN