Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Mart 2024 Perşembe

Yüzlerce aşırı sağcı aranıyor

Almanya'da aşırı sağcı ve radikal gruplara yönelik olarak çıkarılan tutuklama emirlerinde önemli bir artış yaşandığı belirlendi.

Sol Parti'den Milletvekili Martina Renner, Federal Hükümet'ten alınan bilgilere dayanarak, aralarında neonaziler, Reichsbürger (İmparatorluk Vatandaşları) ve QAnon destekçilerinin de bulunduğu binlerce kişinin aktif olarak arandığını açıkladı. Federal Kriminal Dairesi'nin son verilerine göre, "Reichsbürger/Selbstverwalter" olarak etiketlenen 179 kişi için toplamda 244 tutuklama emri bulunuyor; ancak bu kişilerden yalnızca 26'sı aşırı sağcı olarak sınıflandırılıyor, diğerleri ise farklı kategoriler altında değerlendiriliyor.

"Diğer" kategorisi altında ise toplam 449 kişi hakkında 621 ulusal tutuklama emri mevcut ve bu kişilerin 110'u şiddet içerikli suçlarla ilişkilendiriliyor. Renner; neonazilere, İmparatorluk Vatandaşlarına ve QAnon destekçilerine yönelik çıkarılan yüzlerce tutuklama emrinin hafife alınmaması gerektiğini vurguladı. Renner, "Askeri diktatörlük özlemini ve demokrasiyi silah zoruyla yıkmaya hazırlanan bu tür radikal hikâyeleri zararsız gibi göstermek, asıl tehlikeleri gizliyor" diye konuştu.

Geri Dön 28 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN