Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Ekim 2022 Perşembe

Yüz binlerce şirket faturalarını ödeyemedi

Kredi kuruluşu Creditreform, artan enerji maliyetleri nedeniyle 280 bin şirketin faturalarını ödeyemeyecek duruma geldiğini ve 2 milyondan fazla vadesi geçmiş fatura bulunduğunu bildirdi.

NOZ’e açıklamalarda bulunan Creditreform ekonomi sorumlusu Patrik-Ludwig Hantzsch, "Her geçen hafta şirketler için risk artıyor. Krizden en çok inşaat sektörü etkilendi. 2023'ün ilk çeyreğinde Almanya'daki iflaslarda önemli bir artış yaşanabilir” diye konuştu. 

Halle Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü (IWH) tarafından yapılan hesaplamalara göre de iflas sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 34 artarak 762'ye yükseldi. Ekonomi uzmanları hem artan enerji, üretim ve ücret maliyetleri hem de kredi faizleri nedeniyle şirketlerin kriz yaşadığını söyledi. 

Alman Sanayi Birliği (BDI) araştırmalarına göre de artan enerji fiyatları nedeniyle Almanya’daki şirketlerin yüzde 58’i ciddi zorluklar yaşıyor. 

Geri Dön 13 Ekim 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN