Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
11 Kasım 2022 Cuma

Yüz binlerce kişi Almanya’dan vize bekliyor: Türkiye’den tepki

TBMM Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Akif Çağatay Kılıç, Almanya’dan vize bekleyen 800 bin kişinin olduğunu belirterek duruma tepki gösterdi.

TBMM Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Akif Çağatay Kılıç, Hessen Eyaleti Avrupa İşleri Bakanlığı Müsteşarı Uwe Becker ile bir araya geldi. Kılıç burada yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Kişileri işten çıkardık, başvuruları yapamıyoruz, geç kalıyoruz” bir açıklamadır. Fakat kabul edilir bir açıklama değildir. Yetişemediklerini, birtakım eksikliklerin olduğunu kendileri de itiraf ediyorlar. Bunu söylemek ve itiraf etmek yetmez. Bu sorunu çözmek lazım. Almanya’ya gelip iş yapmak isteyen birçok insan veya farklı alanlarda eğitim, sanat, tıp alanında gelmek isteyenler karşılıklı ziyaretler gerçekleşemiyor.

Kılıç aynı durumun havalimanlarında da yaşandığına işaret etti. Havaalanlarının adapte olamadığı değişiklikler dolayısıyla çok sayıda uçak seferini iptal etmek zorunda kaldığına dikkat çeken Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü:

Avrupa’nın en büyük havaalanlarından biri olan Frankfurt Havalimanı resmen felç oldu. Aynı dönemde İstanbul Havaalanı’nda herhangi bir sorun olmadı ve Türk Hava Yolları üretici firmalardan sipariş ettiği uçakları alamayınca başka uçak şirketlerinin uçaklarını kiralayarak yolcularına hizmet verdi.

Kılıç, Schengen Vizesi konusunda gerek AB Komisyonunda gerekse ziyaret ettikleri ülke temsilcilerine yaşanılan sorunları aktardıklarını ve bir an önce çözüm bulmalarını istediklerini de sözlerine ekledi.

Geri Dön 11 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN