Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Ağustos 2023 Perşembe

Yüz binlerce evsiz var

Almanya’da barınma merkezine yerleştirilenlerin sayısı 372 bine yükseldi. Bu sayı, önceki yılın neredeyse iki katına tekabül ediyor.

Almanya’da Federal İstatistik Dairesi’nin (Destatis), 31 Ocak 2022 tarihi itibarıyla evi olmayıp geçici barınma merkezlerine yerleştirilen kişi sayısı 372 bin kişi olarak kaydedildi. 

Rapor, bir önceki sene 178 bin olan evsiz kişi sayısının yükselişini ortaya koydu. Bu sayının artmasında, 2023'te Ukrayna'dan Almanya'ya gelen yaklaşık 130 bin mültecinin istatistiklere kaydedilmesinin de etkili olduğu bildirildi.

Yüzde 16 Alman vatandaşı

Veriler, evsizlerin yüzde 16’sının, yani 60 bin 185 kişinin Alman vatandaşı olduğunu ortaya koydu. Bildirilen kişilerin yüzde 3,5'i için ya uyrukları hakkında bilgi mevcut değil, ya belirsiz ya da vatansız.

Evsizlerin yüzde 50’sini erkeklerin, yüzde 42’sini kadınların oluşturduğu bildirildi. Yüzde 7,2’sinin de cinsiyeti bilinmiyor.

Federal eyaletlerdeki dağılım oranına bakıldığında ise, en kalabalık eyalet olan Kuzey Ren-Vestfalya'da yaklaşık 85 bin kişiyle en fazla evsizin olduğu eyalet oldu. 76 bin 510 kişiyle Baden-Württemberg ve 39 bin 375 kişiyle Berlin izledi. Evsiz sayısının en az olduğu eyalet ise bin 195 kişiyle Mecklenburg-Vorpommern oldu.

Geri Dön 03 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN