Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Mayıs 2023 Pazartesi

Yüz binlerce çocuk kreş bulamıyor

Federal Aile Bakanlığının verilerine göre; ülke genelinde, kreş hizmetinden yararlanması gereken ancak uygun yer bulamayan 378 bin kadar öğrenci var. 

Federal Aile Bakanlığı'nın, Sol Parti'nin Meclis'te 2021 yılında sorduğu soruya verdiği cevaba göre; Almanya'daki kreşlerde 1-3 yaş grubunda 291 bin, 3-6 yaş grubunda ise 87 bin öğrencilik yere daha ihtiyaç var. 

Sol Parti'nin Federal Meclis'teki çocuk ve gençlik politikaları sözcüsü Heidi Reichinnek, konuya dair yaptığı açıklamada, 378 bin kadar çocuğun 'erken çocukluk eğitimi ve sosyal öğrenme' şansından mahrum kaldığını, hükûmetin belediyelere ve eyaletlere kreşler konusunda daha fazla destek vermesi gerektiğini söyledi. Reichinnek, aynı zamanda, kreşlerin toplam yıllık maliyetinin yaklaşık 50 milyar avro olduğuna da değinerek, koalisyon sözleşmesinde bulunan kreş yatırım programının henüz uygulamaya konulmadığının altını çizdi.

Geri Dön 08 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN