Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Mart 2024 Cumartesi

Yüz binlerce Alman gizli tümör riski taşıyor

Almanya'da 300 bin kişinin, birçok kanser türüne yatkınlığı artıran Lynch Sendromu riski altında olduğu ancak çok az kişinin bunun farkında olduğu belirtildi.

Sağlıklı bir yaşam tarzının kanser gibi ciddi hastalıklara karşı tam bir koruma sağlamadığı, genetik faktörlerin de hastalık riskinde önemli bir rol oynadığı biliniyor. Özellikle Lynch sendromu, kolorektal kanser başta olmak üzere çeşitli kanser türlerine yatkınlığı artıran genetik bir durum.

Bonn Üniversite Hastanesi'nden Dr. Robert Hüneburg, Lynch sendromunun kolon ve rahim kanseri riskini belirgin şekilde artırdığını belirtti. Almanya'da yaklaşık 300 bin kişinin Lynch sendromu riski altında olduğu tahmin ediliyoır, ancak bu kişilerin sadece yüzde 5'i durumunun farkında.

Lynch sendromu taşıyan bireylerde genç yaşta kansere yakalanma ihtimali oldukça yüksek olup kolon ve rahim kanserinin yanı sıra mide, ince bağırsak ve pankreas kanseri riskini de artırıyor. Dr. Hüneburg, erken teşhisin hayati öneme sahip olduğunu vurgulayarak, kolon kanseri taramasının 20-25 yaş aralığında başlaması gerektiğini ifade etti.

Geri Dön 23 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN