Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alacaklara müjde - 22 Eylül 2023 Oktan Erdikmen
Almanya’da ev almak için doğru zaman mı?
Yeni program: Pazar Sendromu - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
08 Eylül 2023 Cuma

Yüksek gelir grubu seneye daha fazla vergi ödeyecek

Yeni taslağa göre, 2024 yılından itibaren, yüksek gelirli kişiler hem daha fazla vergi hem de daha fazla prim ödeyecekler.

Almanya'da federal hükûmet, 2024'ten itibaren sosyal güvenlik katkı paylarını artırmayı planlıyor. Federal Çalışma Bakanlığı, bu amaçla bir yasa taslağı hazırlıyor. The Pioneer haber portalının yayınladığı bilgilere göre, Federal Çalışma Bakanlığı tarafından hazırlanan yasa taslağına göre, yüksek gelirli kişiler hem daha fazla vergi hem de daha fazla prim ödeyecekler.

Taslağa göre, Batı Almanya'da yasal emeklilik sigortası ve işsizlik sigortası eşikleri 7.300 avrodan 7.550 avroya yükselecekken, Doğu Almanya'da bu eşik 7 bin 100 avrodan 7 bin 450 avroya çıkacak.

Ayrıca, yasa taslağına göre yasal sağlık ve bakım sigortalarındaki eşiklerin de önemli ölçüde yükseltilmesi gerekiyor. Şu an ülke genelinde 4 bin 987 avro olan bu eşik, Ocak 2024'ten itibaren 5 bin 175 avroya çıkması bekleniyor. Çalışanların istedikleri takdirde özel sigorta yaptırabilecekleri zorunlu sigorta limiti de daha önce 66 bin avrodan 69 bin 300 avroya yükseltilecek.

Geri Dön 08 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN