Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Kasım 2022 Cuma

Yoksulluk yüzde 40 arttı

Yapılan son araştırmaya göre Almanya’da çok yoksulların sayısı 2010-2019 yılları arasında yüzde 40 arttı.

Yoksulluk yüzde 40 arttı

Almanya’da Hans Böckler Vakfı'na bağlı Ekonomik ve Sosyal Bilimler Enstitüsü (WSI) tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Almanya'da yoksulluk son on yılda önemli ölçüde arttı. 

Araştırma raporunda, ortalama gelirin yüzde 50'sinden azına sahip olan çok yoksulların sayısı 2010-2019 döneminde yüzde 40 artarak nüfustaki paylarının yüzde 11,1'e yükseldiği belirtildi. Yani Almanya’da her 10 kişiden biri çok yoksul.

Uzmanlar, pandemi, enerji fiyatlarındaki ve enflasyondaki artış nedeniyle önümüzdeki dönemde bu durumun çok daha kötüleşmesini bekliyor.

Federal İstatistik Dairesi’nin (Destatis)  verilerine göre; yoksulluk sınırı 2021'de Almanya'da yalnız yaşayan bir kişi için, yılda net 15 bin 9 avro yani ayda 1.251 avro. 14 yaşın altında iki çocuğu olan bir ailenin aylık kazancı 2 bin 627 avrodan az ise o aile de yoksulluk sınırında yaşıyor anlamına geliyor.

Destatis verilerine göre; Almanya’da 13,8 milyon kişi yoksulluk tehdidi altında yaşıyor. Bu, nüfusun yüzde 15,8’ine tekabül ediyor.

Geri Dön 25 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN