Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
31 Aralık 2022 Cumartesi

Yoksulluk tatil yapmıyor

Almanya’da aşevi Tafel, bu yıl gıda yardımı alanların sayısının yüzde 50 oranında arttığını açıkladı. 2 milyon kişi gıda yardımı alıyor.

Tafel Aşevi Derneği Başkanı Jochen Brühl, “Yoksulluk tatil yapmıyor” diyerek gıda yardımı alanların sayısını açıkladı. Birçok yeni başvurunun yoğunluk nedeniyle bekletildiğini açıklayan Brühl, “Devletin yapamadığını bizim başarmamız mümkün değil. Gıda yardımına ihtiyaç duyanların sayısı sürekli artıyor. Aşevlerinin yüzde 70’inde yeterli yiyecek yok” ifadelerini kullandı.

RND’ye konuşan dernek başkanı, yoksulluğun insanlarda sadece maddi değil aynı zamanda ruhsal tahribat da yarattığını ifade ederek “Yoksulluk insanları yalnızlığı itiyor. Yoksulluk sınırındaki insanlar kafeye, tiyatroya, sinemaya gidecek paraları olmadığı ve her türlü masrafı kendileri üstlenmek zorunda oldukları için toplumdan dışlanıyorlar” dedi.

Geri Dön 31 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN