Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
06 Kasım 2023 Pazartesi

Yoksulluk demokrasiye güveni azaltıyor

Almanya'da yapılan bir araştırma, yoksulluğun demokrasiye güveni azalttığını ortaya koydu. 

Araştırmaya göre, düzenli olarak yoksulluk yaşayanların yüzde 47'sinden fazlası ve geçici olarak yoksul olanların yüzde 39'u, Federal Meclis'e pek güvenmiyor. Yoksulların büyük çoğunluğu, siyasetçilere de siyasi partilere de güvenmiyor. Sürekli yoksulluk yaşayanların yüzde 58'i ve geçici yoksulların yüzde 54'ü siyasetçilere çok az güvendiklerini söyledi. Aynı şekilde siyasi partilere güven de düşük çıktı.

Yoksulların polise ve hukuk sistemine güveni de azalıyor. Yoksulların neredeyse yüzde 22'si polise çok az güven duyduğunu ifade ederken, yaklaşık yüzde 37'si hukuk sistemine güvenmediğini belirtti.

Yoksulluğun sağ popülizme etkisi

Araştırma sonucunu değerlendiren Enstitü Direktörü Bettina Kohlrausch, "Kurumlara duyulan güvenin düşük olması, insanları sağ popülist tutumlara daha açık hâle getiriyor" uyarısında bulundu.

Geri Dön 06 Kasım 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN