Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
22 Aralık 2022 Perşembe

Yoksul sayısı 14 milyona dayandı

Almanya’da yapılan son araştırmaya göre yoksulluk oranı yüzde 16,6’ya ulaştı. Bu, ülkede 13,8 milyon yoksulun olduğu anlamına geliyor.

Rakamların pandemi öncesine göre 600 bin artığı kaydedildi. Pandemi ve enflasyon krizinin artışı tetiklediği ifade edildi. Ancak mevcut krizlere rağmen Alman Bağış Derneği rekor yardımların toplandığına dikkat çekti. Bu yıl ocak ve eylül ayları arasında 3,8 milyar avro bağış toplandı, rakamın yıl sonuna kadar 5,8 milyar avroya ulaşacağı tahmin ediliyor. 

Yalnızca Ukrayna için toplanan yardımların 900 milyon avro civarında olduğu bildirildi. Ayrıca ülke genelinde yoksullar ve özellikle Ukraynalı mülteciler için gönüllü sosyal yardım projeleri de yapılıyor. Noel arifesinde pek çok büyük şehrin kilisesinde ve çocuklarla ilgili derneklerde organizasyonlar düzenlenmesi bekleniyor.

Geri Dön 22 Aralık 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN