Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
08 Eylül 2023 Cuma

Yok yere 14 yıl hapis yatan adam 368 bin avro tazminat alacak

Almanya'da, cinayetten hüküm giyen Manfred Genditzki'nin suçsuzluğu yaklaşık 14 yıl sonra anlaşıldı. Genditzki, hapis yattığı gün başına 75 avro tazminat alacak.

Almanya'da tarihe geçen bir hukuk skandalı sonrası, haksız hapis cezası alan Manfred Genditzki'ye tazminat ödendi. İşlemediği bir cinayet nedeniyle 13 yıl hapis yatan Genditzki, cezaevinde geçirdiği 4 bin 916 günün bedeli olarak yaklaşık 368 bin 400 avro tazminat aldı.

Şimdi ise "Bir mahkeme hatası sonucu özgürlüğü elinden alınan ve bir insanın en değerli anları çalınan bedeli nedir?" sorusu gündemde. Genditzki, hapiste olduğu süre boyunca iki çocuğunun büyümesini, torununun doğumunu ve annesinin cenazesini kaçırmasının bedeli olarak, günlük 75 avro tazminat alacak.

Küvet cinayeti

Münih'te 'küvet cinayeti' olarak bilinen davada, 13 yılı aşkın süredir suçsuz yere hapis yatan kişi, temmuz ayında serbest bırakıldı. Beraatinin ardından konuşan Genditzki, ”Sevinçten zıplamayacağım. Kutlamak için bir nedenim yok, 14 yıl geçti” demişti.

2010 yılında “'küvet cinayeti' olarak bilinen davada suçlu bulunan sanık Genditzki, o dönemde 'Hausmeister' olarak çalışıyordu. Genditzki, küvette cansız bedeni bulunan yaşlı kadını öldürmekle suçlanmıştı. Ancak son soruşturmada, kadının kaza geçirmiş olmasının muhtemel olduğu sonucuna varıldı. Suyun sıcaklığından dolayı kadının ölmüş olabileceğine dair bir uzman görüşü sayesinde yaklaşık 14 yıl sonra Genditzki’nin suçsuzluğu anlaşıldı.

Geri Dön 08 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN