Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
02 Mart 2023 Perşembe

Yoğun bakım hemşiresi: Çocuk sahibi olmayanlar ayrımcılığa uğruyor

Yoğun Bakım Hemşiresi Ricardo Lange, bakım sigortasındaki katkı paylarının artmasını ve çocuğu olmayanlardan daha yüksek prim alınacak olmasını eleştirdi.

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach yasal bakım sigortasındaki 2,2 milyar avroluk açığı gidermek için, bakım sigortasındaki katkı paylarının artacağını ve çocuğu olmayanlardan daha yüksek prim alınacağını duyurmasına Yoğun Bakım Hemşiresi Ricardo Lange’den tepki geldi. Çocuk sahibi olmayan insanların ayrımcılığa maruz bırakıldığını ileri süren Lange; Berliner Zeitung için kaleme aldığı makalesinde, “Çocuğu olmayanlar devlet eliyle cezalandırılıyor” ifadesini kullandı.

Lang kararın, çocuklarını kaybeden aileler ya da sağlık nedenleriyle çocuğu olmayan çiftler için de üzücü olabileceğine dikkat çekti. Toplumun tüm kollarıyla birbirine bağlı olduğunun altını çizen Lang, çocuğu olmayanların da okul ve kreşler için vergi ödediğini söyledi.

Geri Dön 02 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN