Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Haziran 2023 Perşembe

Yılda en az 100 bin binaya merkezi ısıtma sözü

Federal Hükûmet, merkezi ısıtma (Fernwärme) sistemlerinin ülke genelinde yaygınlaştırılmasını planlıyor. 

Berlin'deki merkezi ısıtma zirvesinde Ekonomi Bakanı Robert Habeck, enerji, konut sektörü temsilcileri ve tüketici koruma dernekleriyle bir araya gelerek, merkezi ısıtma ağlarının genişletileceğini duyurdu. 2045 yılına kadar yılda en az 100 bin binanın merkezi ısıtmaya geçmesi hedefleniyor.

Federal İmar Bakanı Klara Geywitz, merkezi ısıtmanın yenilenebilir enerjiye geçiş sürecinde önemli bir rol oynayabileceğini savundu ve hanelerin merkezi ısıtmaya geçişi için teşviklerin artırılması, sözleşmelerin cazip ve uygun fiyatlarla hazırlanması gerektiğini söyledi.

Federal Enerji ve Su Yönetimi Derneği (BDEW) Başkanı Kerstin Andreae ise, yenilenebilir enerji geçiş sürecinde öngörülü ve gerçekçi bir konseptin oluşturulmasını talep etti. Andrea, enerji şirketleri ve ev sahiplerinin ısı geçişini planlı bir şekilde gerçekleştirebilecek bir proje oluşturulması gerektiğini savundu.

Belediye İşletmeleri Birliği VKU, merkezi ısıtma ağlarının yenilenebilir enerjiye geçişte daha hızlı bir yol sağlayabileceğini vurguladı. VKU İcra Kurulu Başkanı Ingbert Liebing, NOZ’a yaptığı açıklamada, söz konusu ağların genişletilmesi için federal hükûmetten uzun vadeli, milyar avroluk finansman desteği talep etti ve "Bölgesel ısınmanın yaygınlaşması için hükûmetin karşısındaki engelleri kaldırmasını istiyoruz" dedi.

Geri Dön 15 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN