Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Ocak 2023 Salı

Yılbaşı gecesi havai fişek terörü

Almanya’da yılbaşı gecesi yaşananların ardından havai fişekler yasaklanması ve olaylara karışanların ise hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Yılbaşı gecesi havai fişek terörü

Yılbaşı gecesi başta Neukölln ve Kreuzberg olmak üzere Berlin ve Almanya’nın birçok kentinde yılbaşı kutlamalarında olaylar yaşandı. Kullanılan havai fişekler nedeniyle çok sayıda yerde yangın çıktı. Onlarca araç kundaklandı, çöp konteynerleri ateşe verildi. Öte yandan polise ve itfaiye çalışanlarına da saldırılar düzenlendi. 18 polis ile 15 itfaiye yaralandı. Saldırılar kapsamında barışı bozma ve kolluk kuvvetlerine saldırı suçlamalarıyla 103 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

Leipzig’de 17 yaşındaki genç öldü

Leipzig’de 17 yaşındaki bir çocuk havai fişek patlaması nedeniyle yaralandı. Hastaneye kaldırılan çocuk tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Konuyla ilgili dpa’ya konuşan Alman İtfaiye Birliği Başkanı Karl-Heinz Banse “Daha sert cezalara ihtiyacımız yok. Sadece mevcut cezaların uygulanmasını istiyoruz. Vatandaşların tehlikeye atılması, neredeyse ezilmesi ve bunun adi suç kapsamında olması kabul edilemez” dedi.

İçişleri Bakanı: Cezalar yeterli

Konuyla ilgili konuşan SPD’li İçişleri Bakanı Nancy Faeser da suçluların hak ettikleri cezalara çarptırılarak cezaevine gönderilmesini destekledi. Ancak mevcut cezaların artırılması fikrine de katılmadığını sözlerine ekledi. Bakan, “Mevcut cezai hükümler yeterli. Bunlar son yıllarda zaten önemli ölçüde sıkılaştırıldı" dedi.

Birlik ve FDP yasağa karşı

Öte yandan koalisyon ortaklarından FDP ile ana muhalefetteki CDU/CSU, genel bir havai fişek yasağına karşı çıkıyor. Rheinische Post’a konuşan CU/CSU Meclis Grubu Genel Sekreteri Thorsten Frei, yılbaşı gecesi suça karışanlar nedeniyle barışçıl şekilde havai fişeklerle eğlenen kişilerin de genel bir havai fişek yasağı ile cezalandırılmaması gerektiğini söyledi. Belediyelerin zaten havai fişekleri belirli yerlerde ve belirli zamanlarda yasaklayabildiğini belirten Frei, "Bu yeterli” dedi. FDP’li Aschenberg-Dugnus da benzer açıklamada bulundu.

Geri Dön 03 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN