Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Aralık 2022 Cumartesi

Yıl sonunda Meclis hızlandı: Çok sayıda yasa geçti

Federal Meclis’te 1 günde 31 yasa geçti. Bunların arasında oturum iznini kolaylaştırma ve doğalgazda ve elektrikte tavan fiyat yasası da bulunuyor. İşte bazı önemli yasalar…

Yıl sonunda Meclis hızlandı: Çok sayıda yasa geçti

Tavan fiyat uygulamasına göre hanelerde kullanılan doğalgazın birim fiyatı 12 sent, sanayide ise 7 sent ucuzlayacak. Yasaya göre mazot ve paletle ısınan evlere de destek verilecek.

Bununla birlikte öğrencilere 200 avroluk enerji yardımı yapılacak. Bu yasa kabul edildi ancak detayları henüz belli değil. Bunun başvurusu için de bir internet sitesi kurulacak öncelikle.

Öte yandan hastanelerde bakım personellerinin şartları iyileştirilecek. Hastaneler gece kalmayan hastalar için aynı faturayı kesebilecek. Bu yasayla hastaneye gereksiz yatışın önüne geçilmek isteniyor. Almanya Batı Avrupa ülkeleri arasında en yüksek hastaneye yatış süresine sahip olan ülke konumunda. SPD’li Sağlık Bakanı Karl Lauterbach yatışların önemli kısmının sigortadan para alabilmek adına yok yere yapıldığı kanaatinde.

Yazın uygulanan 9 avroluk indirimli biletin devamı olarak hazırlanan 49 avroluk bilet uygulaması da kabul edildi. Bunun maliyeti de Federal Meclis ile eyaletlere yarı yarıya paylaştırılacak.

Göçle ilgili yeni yasa da onaylandı. Buna göre 31 Ekim 2022 tarihine dek en az 5 sene Almanya’da yaşamış, suç işlememiş, Almanca bilen ve sosyal yardım almayanlar oturma izni başvurusu yapabilecek. Başvuru yapmak için 18 aylık süre var.

Geri Dön 17 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN