Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alacaklara müjde - 22 Eylül 2023 Oktan Erdikmen
Almanya’da ev almak için doğru zaman mı?
Yeni program: Pazar Sendromu - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
07 Eylül 2023 Perşembe

Yıl sonuna kadar 10 bin Ukrayna askeri eğitilecek

Almanya, yıl sonuna kadar toplam 10 bin Ukrayna askerini eğitecek. Savunma Bakanı, Ukrayna'ya desteğin devam edeceğini söyledi.

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, Federal Meclis'te yaptığı konuşmada, yıl sonuna kadar ülkede toplam 10 bin Ukraynalı askerin eğitileceğini açıkladı. Pistorius, Alman ordusuna modern silahlar ve askerlere yatırım yapıldığını vurgulayarak ülke savunmasının güçlendirildiğini ifade etti. Savunma Bakanlığı için 71 milyar avro ayrıldığını ve özel fonların oluşturulduğunu belirtti.

Pistorius, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısının sadece Ukrayna'nın egemenliğine ve özgürlüğüne değil, uluslararası düzene ve uluslararası hukuka da bir saldırı olduğunu vurgulayarak, Ukrayna'ya desteğin devam edeceğini söyledi. Almanya'nın Ukrayna'ya silah ve eğitim sağladığını söyleyen Pistorius, "Yıl sonuna kadar Almanya'da toplam 10 bin Ukraynalı askeri eğitmiş olacağız" dedi.

Ayrıca Pistorius, Almanya'nın NATO'nun doğu kanadında ittifakın caydırıcılık kabiliyetine katkı sağladığını ve Litvanya'da ilk kez kalıcı olarak bir tugay konuşlandırmak istediklerini ifade etti. Bu konuda ilk planlama adımlarının atıldığını, gerekli altyapının oluşturulması gerektiğini söyledi.

Bakan Pistorius, Almanya'nın gelecekte gayrisafi yurt içi hasılasının yüzde 2'sini savunma alanına yatırım yapacağını ve NATO'daki yükümlülüklerini yerine getireceklerini ifade etti.

Geri Dön 07 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN