Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
11 Ocak 2023 Çarşamba

Yeşillerin önerisine FDP'den destek: Çöpten gıda almak cezalandırılmasın

Yeşiller'den Federal Tarım Bakanı Cem Özdemir'in çöpten gıda tüketimine verilen cezanın kalkması çağrısına FDP’li Adalet Bakanı Marco Buschmann’dan destek geldi.

Federal Tarım Bakanı Cem Özdemir, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, Almanya'da çöpten gıda toplamanın suç olmaktan çıkarılması için yasal düzenleme çağrısında bulunmuştu. Tagesschau'da yer alan habere göre; Adalet Bakanı Marco Buschmann, Özdemir'in çağrısını destekledi. İki bakan, konuya ilişkin ceza kanununun değiştirilmesi için ortak kampanya yürütecek. 

Buschmann, "İnsanların atılan yiyecekleri herhangi bir mülke zarar vermeden veya izinsiz girmeden çöpten alırlarsa, bunun için cezai kovuşturma yürütmeye gerek olduğunu düşünmüyorum" açıklamasında bulundu.

Bakan Özdemir, "Almanya’da yılda yaklaşık 11 milyon ton gıda çöpe atılıyor. Tüketilebilir durumda olan yiyecekleri konteynırlardan alan birisi, bu nedenle cezalandırılmamalı. Sanırım hepimiz polisimizin ve mahkemelerimizin bunun yerine suçlularla ilgilenmesini istiyoruz" demişti.

Geri Dön 11 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN