Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Haziran 2023 Pazartesi

Yeşiller'in konferansına Son Nesil damga vurdu

Yeşiller, Berlin’de muhalefete düştükten sonraki ilk parti konferansını geçen hafta sonu gerçekleştirdi. Nispeten birlik içerisinde geçen konferansta, Berlin’deki yeni koalisyon ve Son Nesil protestoları konferansta tartışılan konuların arasında yerini aldı.

eşillerin Berlin’ de muhalefette yer almaya başlamasının ardından gerçekleştirilen ilk parti konferansında iklim korunmasına yönelik yönergeler tartışıldı. Yeşiller Eyalet Eş Başkanı Susanne Mertens, Berlin’ deki CDU-SPD koalisyonunu iklim sorununu yeterince ele almamakla suçladı ve koalisyona muhalif bir tavır takınılması gerektiğinin altını çizdi.

Mertens aynı zamanda Yeşiller’in değişim konusunda insanları yeterince ikna edemediğini söyleyerek partinin iletişim stratejilerini eleştirdi.  İlçe yönetim kurulu üyelerinden olan Philipp Freisleben da "Rakiplerimizin bizi ideoloji güdümlü ve radikal olarak göstermesini çok kolaylaştırıyoruz" sözlerini kullandı.

Konferansta tartışılan bir diğer konu ise 'Son Nesil' isimli aktivist grubun eylemleri oldu. Yeşil parlamento grubunun iç politika sözcüsü Vasili Franco, grubun kriminalize edilmesini iklim konusundaki duyarsızlığı gizlemek için bir saptırma olarak tanımladı. Son Nesil'in eylem yöntemlerine dair eleştirilerin de yapıldığı konferansta son olarak gruba dayanışma sinyali gönderildi.

Yeşiller Berlin’de 6 senenin ardından ilk kez yönetim koalisyonunda yer almadı ve muhalefete düştü. Buna rağmen parti konferansının Son Nesil tartışmaları dışında birlik içersinde geçtiği yorumları yapıldı.

Geri Dön 05 Haziran 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN