Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Mayıs 2023 Salı

Yeşiller’den Söder’e sert çıkış: Önce kendi kapılarının önünü temizlesinler

Bavyera Başkanı Markus Söder’in İklim Koruma Bakanı Robert Habeck’e yönelik eleştirilerine tepki gösteren Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Ricarda Lang, “CSU önce kendi kapısının önünü temizlesin” dedi.

CSU Genel Başkanı ve Bavyera Başbakanı Markus Söder, geçen hafta “Yeşiller’in tüm ‘yeşil’ akrabaları orada. Abi, abla, amca, teyze… Bakanlığa daha bakacak olursanız, kayınço bile bulacağınızdan eminim. Bu ‘yeşil yolsuzluktan’ başka bir şey değildir” diyerek Federal Ekonomi ve İklim Koruma Bakanı Robert Habeck’i hedef aldı.

Söder, aynı zamanda katıldığı ARD yayınında Müsteşar Patrick Graichen’in nikâh şahidi Michael Schaefer’i Alman Enerji Ajansı’nın genel sekreterliğine atamasının dile getirerek Habeck’in, Graichen’i derhal görevden almasını istedi. “Görevden almadığı takdirde 'Graichen olayı', 'Habeck olayı' olacaktır” diyen Söder, Federal Ekonomi ve İklim Koruma Bakanlığı’nın personel politikasını eleştirdi.

Yeşiller’den yanıt gecikmedi

Yeşiller Eş Başkanı Ricarda Lang’dan ise Söder’in bu açıklamalarına tepki geldi. Yeşiller olarak eleştiriye açık olduklarını belirten Eş Başkan Lang, “Ancak bu eleştiriler yüksek sesle, adam kayırmayı bir tür çalışma modeline dönüştüren CSU ve Markus Söder'den geliyorsa, dürüstçe söylemek gerekir ki, bu çifte standarttır” dedi. 

Lang katıldığı ZDF yayınında, “Söder, pandemi döneminde CDU’lu ve CSU’lu bazı milletvekillerinin ‘maske ticaretine’ arabuluculuk yaparak komisyon aldığını ne çabuk unuttu” ifadelerini kullandı. Bavyera’nın eski Başbakanı Max Streibl’in yakın bir dostunun davetlisi olarak para ödemeden Brezilya’da tatil yaptığı ‘Amigo Affaere’ne atıfta bulunan Lang, “CSU önce kendi kapısının önünü temizlesin” ifadelerini kullandı.

Geri Dön 09 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN