Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
18 Kasım 2023 Cumartesi

Yeşiller'de kriz: Kötü tavizlerin reklam ajansına dönüştük

Almanya'da koalisyon ortağı Yeşiller Partisi'nin tabanı, gelecek hafta yapılacak parti kurultayı öncesinde yayımladığı ortak mektupta parti yönetimini eleştirdi.

Mektup, farklı eyalet teşkilatlarından yaklaşık 500 üye tarafından imzalandı. Mektupta, koalisyon hükûmeti sert bir şekilde eleştirildi. İki yıl önce Yeşiller'in nihayet hükûmette olması nedeniyle 'iklim krizini ciddiye alan, değerlere dayalı bir göç politikasını destekleyen ve gerçekten fark yaratan' bir parti olacağına dair bir umut olduğu ancak, şimdi uygulanan politikaların hayal kırıklığı yarattığı kaydedildi.

"Yeşiller, kötü tavizlerin reklam ajansına dönüştü"

Koalisyonda yer alabilmek için uzlaşmaların gerekli olduğu anlaşılabileceği belirtilen mektupta, ancak bunların Yeşiller tarafından başarı olarak sunulması karşısında 'şoke oldukları' ifade edildi ve "Bazen bize öyle geliyor ki, Yeşiller gerçek değişimin partisi olmaktan çıkıp kötü tavizlerin reklam ajansına dönüştü" denildi.

"Yeşiller SPD'lileşti"

Artık, 'Yeşiller'in SPD'lileştiği' yönünde seçmenin fikir belirttiği de vurgulandı ve Yeşiller'in federal düzeyde hükûmette yer almak için her şeyi destekleyen bir parti gibi göründüğü ifade edildi. Yeşiller tabanı mektupta, partinin temel programına uyulması ve parti tabanının siyasi kararlara daha fazla dahil edilmesini istedi.

Mektupta yer alan eleştiriler özetle şöyle:

  • Yeşiller'in iklim krizi ve göç konusundaki vaatleri yerine getirilmedi.
  • Koalisyon hükûmetinde Yeşiller, SPD'ye göre daha az söz sahibi.
  • Yeşiller, partinin temel programına uymuyor.
  • Parti tabanı siyasi kararlara yeterince dahil edilmiyor.

Mektup, Yeşiller Partisi'nde bir krizin yaşandığının bir göstergesi olarak yorumlanıyor.

Geri Dön 18 Kasım 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN