Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Nisan 2024 Pazartesi

Yeşiller'de başbakanlık yarışı şimdiden başladı

Almanya'da 2025 genel seçimlerine hâlâ 1,5 yıl olmasına rağmen, Yeşiller Partisi içinde başbakan adaylığı için bir yarış başladı.

Bild'in haberine göre, Federal Ekonomi ve İklim Koruma Bakanı Robert Habeck ile Federal Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock arasında bir başbakan adayı yarışı yaşanıyor. Bild, Habeck'in başbakan adayı olma isteğinin güçlü olduğunu ve adaylık için kararlı olduğunu belirtti. Habeck'in son dönemde sergilediği devlet adamı profili ve Alman iş dünyasından aldığı güvenin adaylık şansını artırdığı ifade edildi.

Özellikle Alman iş insanlarının Habeck'e güvendiği ve Habeck'in Olaf Scholz ve Friedrich Merz gibi rakiplere karşı seçimleri kazanacağına inandığı vurgulandı. Ancak Yeşiller içinde Habeck ve Baerbock'un her ikisinin de başbakan adayı olma isteği durumunda, son kararın parti üyelerine bırakılacağı belirtildi. Ancak bu iç tartışmanın partiye zarar verebileceği düşünüldüğünden, ikilinin anlaşmaya varması için bir çözüm bulunması gerektiği ifade edildi. İlk olarak, her iki politikacının da yakın ilişkisi bulunan Federal Besi ve Tarım Bakanı Cem Özdemir'in bu süreçte önemli bir rol oynayabileceği belirtildi.

Geri Dön 08 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN