Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Ekim 2022 Perşembe

Yeşiller: Yabancılar da oy kullanabilsin

Yeşiller Partisi yabancılara da oy kullanma hakkı verilmesini gündeme getirmeye hazırlanıyor. Bir yıldır koalisyon ortaklarından biri olan Yeşiller, en az 5 yıldır Almanya’da yaşayan yabancıların oy kullanma hakkı olduğunu savunuyor.

BILD Gazetesi’nde yer alan habere göre; bugün gerçekleştirilecek parti kongresinde ayrıca nükleer santrallerin tamamen kapatılması, vegan gıda ürünlerde ek KDV indirimi, enerji krizi süresince pazar günleri sürüş yasağı, sosyal yardımlarla geçinenlerin elektrik maliyetlerinin üstlenilmesi, Yeşiller Partisi’nden Robert Habeck, Annalena Baerbock gibi bakanların parlamento görevlerinden çekilmesi gibi konular oylamaya sunulacak. 

Bununla birlikte Yeşiller, en az 5 yıl Almanya’da yaşayan yabancıların da oy kullanma hakkı olduğunu savunuyor. Bunun da gündeme getirilme hazırlıkları sürüyor.

Geri Dön 13 Ekim 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN