Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Mart 2023 Pazartesi

Yeşiller Partisi kömür kullanımının durmasını istiyor

Federal Meclis'teki Yeşiller grubu, 2030 yılına kadar ülkenin doğusundaki kömür kullanımının durdurulmasını hedefliyor.

RBB’nin haberine göre; Yeşillerin hedeflerini, koalisyon ortakları SPD ve FDP’nin destekleyip desteklemeyeceği henüz bilinmiyor. 

Ekonomi Bakanı Robert Habeck (Yeşiller), kömür kullanımının en kısa sürede kalkması gerektiğini desteklediğini ancak bunun için koalisyonda bir uzlaşma sağlanması gerektiğini söyledi. SPD Meclis Grup Başkan Yardımcısı Detlef Müller ise konuya dair olarak önceki tarihe sadık kalınması gerektiğini, yeni tarihler açıklamanın yerel halkta belirsizliğe yol açtığını vurguladı. 

SPD, Yeşiller ve FDP, koalisyon anlaşmasında kömür kullanımını bırakmayı daha önceki planın aksine 8 yıl öne çekerek 2030’a alınması konusunda mutabık kalmıştı. 

Geri Dön 20 Mart 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN