Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Haziran 2024 Cuma

Yeşiller Partili politikacı kaş yapayım derken göz çıkardı

Yeşiller Partili Katrin Göring-Eckardt, Almanya-Macaristan maçı sonrası kaş yapayım derken göz çıkardı. Yeşil siyasetçi, 'ırkçı' olarak değerlendirilen paylaşımı sonrası özür diledi.

Almanya Federal Meclis Başkan Yardımcısı Yeşiller Partili Katrin Göring-Eckardt, Almanya'nın Macaristan'ı 2-0 yendiği Avrupa Şampiyonası maçı sonrası yaptığı paylaşım nedeniyle eleştirildi. Göring-Eckardt, Twitter'da yaptığı paylaşımda, Alman milli takımında daha fazla beyaz oyuncu görmek isteyenlere atıfta bulunarak, "Bu takım gerçekten harika. Bir an için sadece beyaz Alman oyuncular olduğunu düşünün" dedi. Bu paylaşım tepkilere neden oldu.

FDP’li Meclis Başkan Yardımcısı Wolfgang Kubicki, "İnsanların derilerinin rengine göre yargılanmasını endişe verici buluyorum. Meslektaşım bu metni derhal silmeli" dedi. Aşırı ideolojilere karşı çıkışlarıyla tanınan Ahmad Mansour da, "Milli Takım'daki oyuncuların ten rengini mesele haline getiren herkes, arkasındaki motivasyon ne olursa olsun ırkçılık yapıyor demektir" diye tepki gösterdi.

Tepkilerin ardından Göring-Eckardt, yaklaşık dört saat sonra paylaşımını silerek özür diledi. "Tweet'imi sildim. İfade tarzım için özür dilerim" diyen Göring-Eckardt, Almanların yüzde 21'inin milli takımda daha fazla beyaz oyuncu görmek istemesinden üzüntü duyduğunu belirtti. "Bu takımla gurur duyuyorum ve yüzde 21'i hâlâ ikna edebileceğimizi umuyorum" diye ekledi.

Ne olmuştu?

WDR'de yayımlanan ankete katılan her beş kişiden biri, Almanya Milli Takımı'nda daha fazla "beyaz oyuncu" görmek istediğini belirtmiş, yüzde 17'si ise Gündoğan'ın Türkiye kökenli olmasının "üzücü" olduğunu ifade etmişti. Teknik direktör Julian Nagelsmann ve oyuncu Joshua Kimmich de ankete tepki gösterdi. Nagelsmann, "Kamu televizyonunda böyle bir soru sorulmasının bile başlı başına saçmalık olduğunu düşünüyorum" dedi. Kimmich ise bu tür şeylerin tamamen ırkçılık olduğunu vurguladı.

Geri Dön 21 Haziran 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN