Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Temmuz 2023 Cumartesi

Yeşiller kan kaybediyor

Almanya’da Yeşiller son 5 yılın en büyük oy kaybıyla karşı karşıya kaldı. Yapılan bir ankette partinin oyları 2018’den bu yana ilk kez yüzde 13’e düştü.

Almanya’da ARD adına Infratest Dimap araştırma şirketi bir seçim anketi düzenledi. Yapılan DeutschlandTrend anketine göre; hükûmet ortağı Yeşiller Partisi’nin oyları 2018 yılından bu yana ilk kez yüzde 13’e düştü.

Ankete katılanların yüzde 28’i bu pazar seçim olsa CDU/CSU’ya oy vereceklerini söylerken yüzde 20 ilse aşırı sağcı AfD’yi desteklediklerini söyledi. AfD’yi yüzde 18 ile SDP, yüzde 13 ile Yeşiller, yüde 7 ile ise FDP izledi. Sol Parti ise yine yüzde 4’te kalarak barajı geçemedi. 

Ankete katılanların yüzde 74’ü, SPD, Yeşiller ve FDP’den oluşan mevcut koalisyon hükümetinin çalışmalarından memnun olmadığını belirtti. Memnun olanları oranı ise sadece yüzde 21. 

Geri Dön 22 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN